Vítej na stránkach portálu Obligames!

 • Pravidla

  1. ADMIN JE NEJVĚTŠÍ AUTORITOU SERVERU. Každý hráč je povinen se podřídit jeho rozhodnutí a příkazům.

   

  2. Nick nesmí obsahovat vulgarismy ani rasistické narážky a musí být jasně čitelný.

   

  3. Je zakázáno vulgární chování a rasistické projevy. Slušné chování se bere jako samozřejmost. Nepožadujeme sice krasomluvu, ale nemusíte to přehánět. Za přehnané nadávky budou tresty v těchto krocích -> 1. upozornění * 2. upozornění s výstrahou* 3. chatban dle rozhodnutí gm / admina. (v případě útoku na rasu a hrubé, sporsté nadávky, platí okamžitý chatban)

   

  4. Zabíjet spoluhráče s LVL nižším než 20 je zakázáno s výjimkou hráčů se statusem PK.

   

  5. Je zakázán spam ve hře i na fóru.
  Pro obchody typu: koupím (WTB), prodám (WTS), vyměním (WTT) využívejte shoute určené pro tento účel.

   

  6. Zneužívání BUGU je zakázáno. BUGY hlaste na fóru. Při opakovaném zneužívání bugu se může stát, že budete trestáni.

   

  7. Létat na Wyverně ve městech je povoleno, jedinný zákaz je využít wyvernu k buggování.

   

  8. Je zakázáno vyhazovat itemy na zem, zbytečně to zatěžuje server a vznikají lagy.

   

  9. Nikdy nikomu nedávejte ACC, ani Admin ani GM nemají právo ho od Vás žádat. Nepotřebují ho. Případné ztráty vecí z ACC nebudeme řešit.

   

  10. Je zakázáno jakýmkoli způsobem vydávat se za Admina nebo GM.

   

  11. Jestli Vám Admin nebo GM neodpovídá na dotazy, má moc práce nebo zrovna nesedí u počítače. Nespamujte ho zbytečně. Pokud Vám neodpoví do 10 minut opakujte dotaz.

   

  12. Nežádejte Admina nebo GM o supporty či zvýhodnění, ani o žádnou půjčku. Stejně Vám nebude poskytnuta a navíc dostanete trest.

   

  13. Admin ani GM není povinen Vám zjištovat dropy a vlastnosti charakteru. Nejdřív se zeptejte okolních hráču, a pak popřípadě tedy Admina, GM jako poslední rešení..

   

  14. Vstupem na server se zavazujete plněním pravidel.

   

  Tresty: Trest určuje GM, který hráče přistihne při porušení pravidel a pouze on má právo výšku trestu pozměnit dle okolností. Ostatní GM mohou trest změnit pouze v případě, že se v odvolacím řízení rozhodne ve prospěch hráče.

     Hádání se o zvoleném trestu, či žebrání o zmírnění trestu povede jen k vyššímu trestu. Výška trestu je posuzována individuálně, na základě toho, jaké zkušenosti GM s trestaným hráčem mají (například zasloužilý "RP hráč", nebo aktivní slušný hráč nedostane plný trest, naopak často trestaný "noRPík" dostane bez milosti maximální trest).

     Pokud hráč nesouhlasí s trestem, může se odvolat. Odvolání se podává hlavnímu adminovi serveru. Při odvolání admin případ na základě podaných důkazů posoudí a trest muže být snížen (případně prominut), ponechán a nebo zvýšen.

     Možné tresty jsou : chatban, jail, znemožnění pohybu či obchodu, odebrání přestupu, delevel a v krajních případech smazání postavy či zabanování accountu.

  Explority a cheaty

  1. Wall Shooting - je přísně zakázáno střílet přes zdi, podlahy, dveře a jiné překážky. Po nahlášení, že jste stříleli přes překážky, můžete dostat jail.


  2. Využívání Bugu - Úmyslné a opakované zneužívání známých nebo zjevných chyb, může být potrestáno smazáním herní postavy, jailem, banem na account. Bugy okamžite nahlaste buď ve hře GM/adminovi nebo na forum.


  3. Hacknutí serveru - pokus o hacknutí serveru, ať už je to hra, nebo databáze se bude trestat okamžitým IP banem.


  4. Používání L2 Walkera, PHX, Hlapex, Towersů, loaderů a jiných modifikačních programů je zakázáno. Trestá se okamžitým banem.


   

   

  Neznalost pravidel neomlouvá.